Rekuperacja – Dolny Śląsk

W każdym budynku mieszkalnym niezbędne jest zamontowanie systemów wentylacyjnych, które dostarczają powietrze z zewnątrz i dokonują jego wymiany. W ofercie naszej firmy znajdują się takie urządzenia, które oprócz standardowych funkcji, pozwalają także na odzyskiwanie energii cieplnej. Tego rodzaju instalacja to rekuperacja, która odznacza się wieloma zaletami. Rekuperator sprawia, że w domu nie osiada kurz, a powietrze zawsze jest świeże i wolne od bakterii oraz grzybów i pleśni. Wpływa to korzystnie dla zdrowia, szczególnie jeśli w domu znajdują się dzieci. Nasza firma specjalizuje się w kilku dziedzinach, między innymi w pompach ciepła, klimatyzacji i wentylacji, ale obecnie najbardziej rozwijana jest rekuperacja. Dolny Śląsk to nasz obszar działania, szczególnie miejscowości Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec, Jelenia Góra i Legnica. Z naszym przedstawicielem można się spotkać na następny dzień, a montaż urządzeń trwa maksymalnie do dwóch dni roboczych. Dolny Śląsk i jego mieszkańcy chętnie wykorzystują takie maszyny w swoich domach. Wszystkie instalacje wykonywane są przy wykorzystaniu kanałów ocynkowanych, które są izolowane odpowiednią wełną. Istnieje również możliwość spotkania się z osobami, które zdecydowały się na nasze produkty, by porozmawiać z nimi na tego działania takich urządzeń i ich sposobu funkcjonowania.

 

Rekuperacja.

Rekuperacją nazywamy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wymiana powietrza w domu jest wymuszona i działa niezależnie od warunków zewnętrznych.

Zalety rekuperacji:

  • Świeże powietrze w całym domu, dzięki czemu rano wstajemy wypoczęci.
  • Kurz nie osiada, jest wywiewany wraz z zużytym powietrzem.
  • Brak wilgoci w domu. Nie rozwija się grzyb, pleśń i inne szkodniki.
  • Odzysk ciepła w dni chłodne. Przy zewnętrznej temperaturze -5stC do domu nawiewane jest powietrze ok 16-17stC
  • Nawiew chłodnego powietrza w dni gorące. ( dzięki funkcji by-pass, oraz czerpni powietrza z północnej strony uzyskamy taki efekt)
  • Dzieci rozwijają się prawidłowo i nie chorują.
  • W domu zawsze pachnie świeżością.

 

Dodaj komentarz